POSPEŠENI TURNIRJI NA PTUJU – 8 turnirjev v letu 2018, povračilo stroškov 3.800 €

 

Drugi turnir: 10.3.2018

Kraj tekmovanja: Hostel Kurent, Osojnikova ulica 9, Ptuj.
Organizator: Šahovska akademija BMP.
Pričetek tekmovanja: ob 10:00 uri.
Rok za prijave in potrditev prijav: ena ura pred pričetkom turnirja.
Sistem: švicar, 7 kol, 20 min + 10 sek/potezo.
Pravica do nastopa: odprto.
Prijavnina: 10 €, mladina do 15 let 7 €.
Povračilo stroškov 200 €. 1. mesto 80 €, 2. mesto 60 €, 3. mesto 30 €, ELO do 1700 15 €, ELO od 1701 do 1900 15 €.

Nagrade se razdelijo po vrstnem redu oz. se ne delijo znotraj iste točkovne skupine.

Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro.
Program: 1. kolo ob 10:30, predviden zaključek ob 19:00.

 

Kriteriji za razvrstitev:

1. osnovne točke.
2. medsebojni rezultat-i (pogoj je, da so vsi igralci iste točkovne skupine igrali med seboj).
3. Bucholz-1 (ne upošteva se le najslabši nasprotnik).
4. Bucholz.
5. večje število igranih iger s črnimi figurami.
6. večje število zmag (brez upoštevanja iger dobljenih s kontumacem ali ko je igralec prost).

 

Točkovanje za najboljše in povračilo stroškov v znesku 2.000 € na božičnem turnirju 22.12.2018.

Absolutno: 1. mesto 20 točk, 2. mesto 15 točk, 3. mesto 10 točk, 4. mesto 8 točk, 5. mesto 6 točk, 6. mesto 4 točke, 7. mesto 2 točki, 8. mesto 1 točka. Enako točkovanje velja za vse kategorije ki bodo na koncu leta 2018 prejeli povračilo stroškov.

Povračilo stroškov absolutno: 1. mesto 500 €, 2. mesto 300 €, 3. mesto 150 € , 4. mesto 100 €, 5. mesto 50 €.

Povračilo stroškov mladina do 18 let: 1. mesto 100 € , 2. mesto 50 €, 3. mesto 20 €.

Povračilo stroškov seniorji rojeni 1950 in prej: 1. mesto 100 €, 2. mesto 50 €, 3. mesto 20 €.

Povračilo stroškov ženske: 1. mesto 100 €, 2. mesto 50 €, 3. mesto 20 €.

Povračila stroškov ELO do 1700: 1. mesto 100 €, 2. mesto 50 €, 3. mesto 20 €.

Povračila stroškov ELO od 1701 do 1900: 1. mesto 100 €, 2. mesto 50 €, 3. mesto 20 €.

 

V skupno razvrstitev se šteje 6 najboljših turnirjev. Igralec mora za osvojitev nagrade sodelovati vsaj na 4 turnirjih. Nagrade se podelijo v kolikor v vsaki posamezni konkurenci nastopijo vsaj 4  igralci, ki odigrajo minimalno 4 turnirje. Pri obračunu za končne nagrade po ELO pospešenem ratingu se upošteva ELO, ki ga ima igralec ko prvič nastopi na enem izmed 8 turnirjev. Če igralec nima ELO pospešenega ratinga, se upošteva ELO standardni rating.  V kolikor igralec nima ELO ratinga lahko tekmuje v kategoriji do ELO 1700. Igralci z istim številom skupnih točk si nagrade delijo.

 

Prvi trije v starosti  do 15 let in do 12 let prejmejo medalje.

Posebna nagrada: 100 € za šahovski klub ali društvo, ki bo v celotnem ciklusu imelo na turnirju največ svojih registriranih igralcev oz. igralk. Nagrada ne velja za člane soorganizatorja  ŠD Ptuj.

Kontakt: Danilo Polajžer

 Telefon:  041 494-364

Elektronski naslov: sahakademija@hotmail.com 

Spletna stran: www.sah-drustvo-ptuj.si

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Rezultati:    1. turnir    2. turnir    3. turnir    4. turnir    5. turnir    6. turnir    7. turnir    8. turnir

 

1. Absolutno                        
Priimek in ime Država Naslov Rating T 1/8 T 2/8 T 3/8 T 4/8 T 5/8 T 6/8 T 7/8 T 8/8 Točke
 Maltar Alberto CRO MK 1999 15 10             25
 Krumpačnik Domen SLO IM 2379 20               20
Belšak Žan SLO MK 2182   20             20
Šuta Andraž SLO MK 1941 10 8             18
Murko David SLO MK 1833 2 15             17
Vukmirovič Dušan SLO I 2139 8               8
Novak Ratko CRO MK 2161 6 1             7
Šardi Darko CRO I 1889   6             6
Makaj Nikola CRO I 1909 4               4
Bohak Janko SLO MK 1924   4             4
Polajžer Danilo SLO IM 2180   2             2
Dominko Darko SLO II 1831 1               1
                         
2. Seniorji                        
Priimek in ime Država Naslov Rating T 1/8 T 2/8 T 3/8 T 4/8 T 5/8 T 6/8 T 7/8 T 8/8 Točke
Majcenovič Martin SLO MK 1874 20 15             35
Bohak Janko SLO MK     20             20
Gazvoda Franc SLO MK  1935   10             10
                         
3. Ženske                        
Priimek in ime Država Naslov Rating T 1/8 T 2/8 T 3/8 T 4/8 T 5/8 T 6/8 T 7/8 T 8/8 Točke
Kolarič Anka SLO III 0 20 20             40
                         
                         
                         
4. ELO od 1701 do 1900                      
Priimek in ime Država Naslov Rating T 1/8 T 2/8 T 3/8 T 4/8 T 5/8 T 6/8 T 7/8 T 8/8 Točke
Murko David SLO MK 1833 20 20             40
Dominko Darko SLO II 1831 15 10             25
Majcenovič Martin SLO MK 1874 4 15             19
Janžekovič Klemen SLO I 1852 10               10
Hanjs Vladimir CRO II 1764 1 8             9
Šardi Darko CRO I 1889 8               8
Papež Viktor SLO MK 1779 6               6
Križe Aleš SLO II 1755   6             6
Glavina Lovro CRO   1819 2               2
                         
5. ELO do 1700                        
Priimek in ime Država Naslov Rating T 1/8 T 2/8 T 3/8 T 4/8 T 5/8 T 6/8 T 7/8 T 8/8 Točke
Šuta Tomaž SLO II 1462 15 10             25
Šetar Bogomir SLO I 1468 8 15             23
Babič Miroslav SLO IV 1677 20               20
Topolovec Vid SLO III 1695   20             20
Selišek Leon SLO III 1647 6 8             14
Murko Tadej SLO IV 1380 10               10
Rozman Roman SLO   1648 4 6             10
Prelog Mirko SLO I 1487   4             4
Kužner Ciril SLO II 1648 2 1             3
Krulič Goran SLO   1233   2             2
Ivaci David CRO II 1471 1               1
                         
6. Najštevilčnejši klub                        
Klub Država     T 1/8 T 2/8 T 3/8 T 4/8 T 5/8 T 6/8 T 7/8 T 8/8 Točke  
ŠD Fram SLO     5 3             8 Šardi, Novak, Šetar, Vukmirovič, Toplišek
ŠD Varaždin CRO     4 2             6 Hanjš, Novak, Makaj, Kelemen
ŠK Prelog CRO     5               5 Glavina, Ivaci, Lisjak, Pongrac, Černov
ŠD Destrnik SLO     1 2             3 Merc, Kramberger, Križe