Pospešeni turnirji Ptuj 2018

 

                  8 turnirjev, povračilo stroškov 3.800 €

 

4. turnir: sobota, 22.9.2018

5. turnir: sobota, 6.10.2018

 

Rezultati Prijava     Lista   Zemljevid


Kraj tekmovanja: Hostel Kurent, Osojnikova ulica 9, Ptuj (brezplačen parking in internetna povezava).
Organizator: Šahovska akademija BMP.
Pričetek tekmovanja: ob 9:30 uri.
Rok za prijave in potrditev prijav: 15 minut pred pričetkom turnirja.
Sistem: švicar, 7 kol, 20 min + 10 sek/potezo.
Pravica do nastopa: odprto.
Prijavnina: predprijave 10 €, na dan turnirja 13 €, mladina do 15 let 7 €.
Povračilo stroškov 250 €. 1. mesto 90 €, 2. mesto 60 €, 3. mesto 30 €, 4. mesto 20 €, ELO do 1700 25 €, ELO od 1701 do 1900 25 €.

Nagrade se razdelijo po vrstnem redu oz. se ne delijo znotraj iste točkovne skupine.

Rekviziti: vsak zagotovi šahovsko uro.
Program: 1. kolo ob 9:30, pavza za okrepčitev od 12:30 do 13:00, predviden zaključek ob 17:00.

 

Kriteriji za razvrstitev:

1. osnovne točke.
2. medsebojni rezultat-i (pogoj je, da so vsi igralci iste točkovne skupine igrali med seboj).
3. Bucholz-1 (ne upošteva se le najslabši nasprotnik).
4. Bucholz.
5. večje število igranih iger s črnimi figurami.
6. večje število zmag (brez upoštevanja iger dobljenih s kontumacem ali ko je igralec prost).

 

Točkovanje za najboljše in povračilo stroškov v znesku 2.000 € na božičnem turnirju 22.12.2018.

Absolutno: 1. mesto 20 točk, 2. mesto 15 točk, 3. mesto 10 točk, 4. mesto 8 točk, 5. mesto 6 točk, 6. mesto 4 točke, 7. mesto 2 točki, 8. mesto 1 točka. Enako točkovanje velja za vse kategorije ki bodo na koncu leta 2018 prejeli povračilo stroškov.

Povračilo stroškov absolutno: 1. mesto 500 €, 2. mesto 300 €, 3. mesto 150 € , 4. mesto 100 €, 5. mesto 50 €.

Povračilo stroškov mladina do 18 let: 1. mesto 100 € , 2. mesto 50 €, 3. mesto 20 €.

Povračilo stroškov seniorji rojeni 1950 in prej: 1. mesto 100 €, 2. mesto 50 €, 3. mesto 20 €.

Povračilo stroškov ženske: 1. mesto 100 €, 2. mesto 50 €, 3. mesto 20 €.

Povračila stroškov ELO do 1700: 1. mesto 100 €, 2. mesto 50 €, 3. mesto 20 €.

Povračila stroškov ELO od 1701 do 1900: 1. mesto 100 €, 2. mesto 50 €, 3. mesto 20 €.

 

V skupno razvrstitev se šteje 6 najboljših turnirjev. Igralec mora za osvojitev nagrade sodelovati vsaj na 4 turnirjih. Nagrade se podelijo v kolikor v vsaki posamezni konkurenci nastopi vsaj 5  igralci, ki odigrajo minimalno 5 turnirjev. Pri obračunu za končne nagrade po ELO pospešenem ratingu se upošteva ELO, ki ga ima igralec ko prvič nastopi na enem izmed 8 turnirjev. Če igralec nima ELO pospešenega ratinga, se upošteva ELO standardni rating.  V kolikor igralec nima ELO ratinga lahko tekmuje v kategoriji do ELO 1700. Igralci z istim številom skupnih točk si nagrade delijo.

 

Prvi trije v starosti  do 15 let in do 12 let prejmejo medalje.

Posebna nagrada: 100 € za šahovski klub ali društvo, ki bo v celotnem ciklusu imelo na turnirju največ svojih registriranih igralcev oz. igralk. Nagrada ne velja za člane soorganizatorja  ŠD Ptuj.

Kontakt: Danilo Polajžer

Telefon:  041 494-364

Elektronski naslov: sahakademija@hotmail.com 

Spletna stran: www.sah-drustvo-ptuj.si

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Rezultati:    1. turnir    2. turnir    3. turnir    4. turnir    5. turnir    6. turnir    7. turnir    8. turnir

Mladi:          1. turnir    2. turnir    3. turnir    4. turnir    5. turnir    6. turnir    7. turnir    8. turnir 

1. Absolutno                          
Priimek in ime Država Naslov Rating T 1/8 T 2/8 T 3/8 T 4/8 T 5/8 T 6/8 T 7/8 T 8/8 Točke  
Šuta Andraž SLO MK 1941 10 8 15           33  
 Krumpačnik Domen SLO IM 2379 20   10           30  
 Maltar Alberto CRO MK 1999 15 10             25  
Murko David SLO MK 1833 2 15 6           23  
Timagin Piotr RUS FM 2296     20           20  
Belšak Žan SLO MK 2182   20             20  
Polajžer Danilo SLO IM 2180   2 8           10  
Vukmirovič Dušan SLO I 2139 8               8  
Bohak Janko SLO MK 1924   4 4           8  
Novak Ratko CRO MK 2161 6 1             7  
Šardi Darko CRO I 1889   6             6  
Makaj Nikola CRO I 1909 4               4  
Zagoršek David SLO MK 1768     2           2  
Mohr Pablo SLO II 1673     1           1  
Dominko Darko SLO II 1831 1               1  
                           
2. Seniorji                          
Priimek in ime Država Naslov Rating T 1/8 T 2/8 T 3/8 T 4/8 T 5/8 T 6/8 T 7/8 T 8/8 Točke  
Majcenovič Martin SLO MK 1874 20 15 15           50  
Bohak Janko SLO MK 1924   20 20           40  
Kolarič Anka SLO IV 0 15 8 10           33  
Gazvoda Franc SLO MK  1935   10             10  
                           
3. Ženske                          
Priimek in ime Država Naslov Rating T 1/8 T 2/8 T 3/8 T 4/8 T 5/8 T 6/8 T 7/8 T 8/8 Točke  
Kolarič Anka SLO III 0 20 20 20           60  
                           
                           
                           
4. ELO od 1701 do 1900                        
Priimek in ime Država Naslov Rating T 1/8 T 2/8 T 3/8 T 4/8 T 5/8 T 6/8 T 7/8 T 8/8 Točke  
Murko David SLO MK 1833 20 20 20           60  
Majcenovič Martin SLO MK 1874 4 15 10           29  
Dominko Darko SLO II 1831 15 10             25  
Zagoršek David SLO MK 1768     15           15  
Janžekovič Klemen SLO I 1852 10               10  
Hanjš Vladimir CRO II 1764 1 8             9  
Šardi Darko CRO I 1889 8               8  
Papež Viktor SLO MK 1779 6               6  
Križe Aleš SLO II 1755   6             6  
Glavina Lovro CRO   1819 2               2  
                           
5. ELO do 1700                          
Priimek in ime Država Naslov Rating T 1/8 T 2/8 T 3/8 T 4/8 T 5/8 T 6/8 T 7/8 T 8/8 Točke  
Šuta Tomaž SLO II 1462 15 10             25  
Rozman Roman SLO   1648 4 6 15           25  
Šetar Bogomir SLO I 1468 8 15             23  
Selišek Leon SLO III 1647 6 8 8           22  
Babič Miroslav SLO IV 1677 20               20  
Topolovec Vid SLO III 1695   20             20  
Mohr Pablo SLO II 1673     20           20  
Kužner Ciril SLO II 1648 2 1 10           13  
Murko Tadej SLO IV 1380 10               10  
Prelog Mirko SLO I 1487   4             4  
Krulič Goran SLO   1233   2             2  
Ivaci David CRO II 1471 1               1  
                           
6. Najštevilčnejši klub                        
Klub Država     T 1/8 T 2/8 T 3/8 T 4/8 T 5/8 T 6/8 T 7/8 T 8/8 Točke  
ŠD Fram SLO     5 3             8  Šardi, Novak, Šetar, Vukmirovič, Toplišek
ŠD Varaždin CRO     4 2             6  Hanjš, Novak, Makaj, Kelemen
ŠK Prelog CRO     5               5  Glavina, Ivaci, Lisjak, Pongrac, Černov
ŠD Destrnik SLO     1 2             3  Merc, Kramberger, Križe