Predsedniki društva

od 1947 do 1956: Anton Kancler

od 1936 do 1947: dr. Jurij Sluga

Člani upravnega odbora društva

Občni zbor - 21. marec 2009:

Danilo Polajžer - predsednik, Boris Rojic - podpredsednik, Janez Janžekovič - tajnik in blagajnik, Dušan Klajderič - član, Jože Bregar - član, Franc Vedenik - član, Miran Žlahtič - član.

Občni zbor - 17. september 2004:

Danilo Polajžer - predsednik, Boris Rojic - podpredsednik, Marjana Šeruga - tajnik in blagajnik, Dušan Klajderič - član, Zlatko Roškar - član, Robert Mihalič - član.

Občni zbor - 20. april 2001

Boris Žlender - predsednik, Stanislav Napast - podpredsednik, Janko Bohak - tajnik , Štefanija Bohak - blagajnik , Jože Čič - gospodar, Branko Orešek in Viktor Napast - tehnično vodstvo.

Občni zbor – 20. december 1998:

Boris Žlender - predsednik, Stane Napast - podpredsednik, Janko Bohak - tajnik, Štefanija Bohak - blagajnik, Domen Krumpačnik - tehnični vodja, Franjo Lazar - gospodar in Oliver Težak.

Tehnični vodja Domen Krumpačnik in Oliver Težak v upravnem odboru sploh nista pričela z delom!

Občni zbor - 29. november 1996:

Boris Žlender - predsednik, Stane Napast - podpredsednik, Janko Bohak - tajnik, Štefanija Bohak - blagajnik, Rado Brglez - tehnični vodja, Ferdinand Zupančič - gospodar in člani Jurij Cvitanič st., Franjo Lazar in Slava Rižnar.

Kmalu po izvolitvi je nepreklicno odstopil tehnični vodja Rado Brglez in je njegove naloge prevzel predsednik društva. Slava Rižnar v upravnem odboru sploh ni pričela z delom!

Občni zbor - 11. junij 1994:

Danilo Polajžer - predsednik , Boris Žlender - podpredsednik , Anita Ličina - tajnik, Rado Brglez - tehnični vodja , Štefanija Bohak - blagajnik in Ferdinand Zupančič - gospodar.

Anita Ličina ni pričela z opravljanjem tajniške funkcije, tajniške naloge je še naprej opravljal Janko Bohak.

Občni zbor - 6. februar 1993:

Silva Razlag - predsednica , Boris Žlender - podpredsednik, Aleksander Podkrižnik - tajnik,  Rado Brglez - tehnični vodja , Štefanija Bohak - blagajnik , Ferdinand Zupančič - gospodar.

Kmalu po izvolitvi je odstopil tajnik Aleksander Podkrižnik in je njegove naloge prevzel Janko Bohak.

Občni zbor - 28. oktober 1988:

Milan Kneževič - predsednik , Slavko Brglez - podpredsednik , Silva Razlag - tajnik , Janko Bohak - tehnični vodja , Boris Žlender - blagajnik .

Občni zbor – 28. februar 1986 in proslava ob 50 letnici društva:

Milan Kneževič - predsednik , Janko Bohak - tajnik, Milan Šeruga - tehnični vodja, Janez Podkrajšek - blagajnik.

Šahovsko društvo »MIP« Ptuj je ob 50 letnici delovanja prejelo zlato plaketo Šahovske zveze Slovenije.

Občni zbor – maj 1983:

Milan Kneževič – predsednik , Janko Bohak - tajnik, Milan Šeruga - tehnični vodja, Janez Podkrajšek - blagajnik.

Občni zbor - 25. april 1980:

Milan Kneževič - predsednik , Janko Bohak - tajnik, Janez Podkrajšek - blagajnik.

Občni zbor - 4. maj 1973:

Milan Kneževič - predsednik , Janko Bohak - tajnik ,Milan Šeruga - tehnični vodja,  Janez Podkrajšek - blagajnik ,  Franjo Škrinjar - gospodar.

Občni zbor - 12. april 1971:

Milan Kneževič - predsednik, Janko Bohak - tajnik, Martin Majcenovič - tehnični vodja, Janez Podkrajšek - blagajnik.

Občni zbor - 17. april 1967:

Edo Rudolf - predsednik , Milan Kneževič - tajnik , Janko Bohak - tehnični vodja , Janez Podkrajšek - blagajnik.

Občni zbor - 18. januar 1965:

Edo Rudolf - predsednik, Janko Bohak - tajnik , Martin Majcenovič - tehnični vodja, Janez Podkrajšek - blagajnik.

Občni zbor - 30 marec 1964:

Edo Rudolf - predsednik, Janko Bohak - tajnik, Martin Majcenovič - tehnični vodja, Anton Rožič - gospodar, Janez Podkrajšek - blagajnik.

Občni zbor - 22. februar 1963:

Edo Rudolf - predsednik, Milan Fijan - tajnik, Milan Braz - tehnični vodja.

Občni zbor - 30. januar 1960:

Janko Bohak - predsednik, Edo Rudolf - tajnik, Milan Braz - tehnični vodja.

Občni zbor - 19. februar 1959:

Edo Rudolf - predsednik, Milka Meze - tajnik, Milan Braz - tehnični vodja.

Občni zbor - jeseni 1956:

Edo Rudolf - predsednik, Fredo Pešl - tajnik, Martin Berden - tehnični vodja.

Občni zbor – jeseni 1954:

Anton Kancler - predsednik, Edo Rudolf - tajnik , Jože Drofenik - tehnični vodja .

Občni zbor - 23. september 1952:

Anton Kancler – predsednik, Edo Rudolf – tajnik, Jože Žunec - tehnični vodja, Janko Bohak - blagajnik.

Občni zbor - 7. april 1949 :

Anton Kancler - predsednik, Fredo Pešl - tajnik, Edo Rudolf - tehnični vodja.

Občni zbor - 29. september 1947:

Anton Kancler - predsednik, Alojz Kostanjevec - blagajnik, Fredo Pešl - tajnik, Edo Rudolf - tehnični vodja in Pavel Ryzewski - gospodar.

Občni zbor - 9. november 1946:

Dr. Jurij Sluga - predsednik, Rudolf Podkrajšek st. - tajnik, Lovro Farazin - blagajnik, Jože Drofenik - tehnični vodja in Anton Kancler - odbornik.

Občni zbor - 15. december 1937:

Dr. Jurij Sluga - predsednik, Harald Schwab - podpredsednik, Ludvik Gabrovšek - kapetan, Ing. Dobovišek, Milko Zelenko, Fredo Pešl, dr. Franc Brumen in Adolf Širec - odborniki.

Občni zbor - junij 1936:

Dr. Jurij Sluga - predsednik, Harald Schwab - podpredsednik, dr.Harald Scheibl - kapetan, Rado Šoštarič - tajnik, Avgust Špat - blagajnik, Milko Zelenko - gospodar, dr. Franc Brumen in Stanko Zadnek - odbornika.